Dieta-Kopenhaska.net

O stosowaniu diety kopenhaskiej

Skuteczność diety kopenhaskiej polega na dokładnym realizowaniu rozpisanego na 13 dni jadłospisu. Zakłada on znaczne ograniczenie spożywania cukrów i węglowodanów oraz zmniejszenie kaloryczności posiłków poniżej 1000 kcal dziennie. Są to dane uśrednione, ponieważ w trakcie ostrej diety organizm odchudzającej się osoby potrafi uzyskać z tego samego jedzenia znacznie więcej kalorii, niż organizm człowieka przejadającego się. Oczywiście w niektóre dni wartość trzech posiłków to jedynie kilkaset kalorii.

Bardzo ważne jest również przestrzeganie ściśle określonych pór poszczególnych posiłków. Śniadanie trzeba jeść między godziną ósmą a dziewiątą, porę obiadową wyznaczono między dwunastą a czternastą, a z kolacją należy się uporać najpóźniej do godziny osiemnastej. Podanego jadłospisu nie wolno zmieniać ani uzupełniać. Jedyne szaleństwo, na jakie możemy sobie pozwolić, polega na zamianie w ramach danego dnia kolacji z obiadem. W trakcie diety możemy także niekiedy decydować o tym, czy zjemy jabłko czy grejpfruta.

Zrzucenie kilogramów w efekcie tej diety należy do najłatwiejszych zadań. Deficyt kalorii sprawia, że organizm szybko spala zapasy tłuszczu. Dlatego bardzo ważnym zadaniem jest dbałość, aby nie starał się równie szybko wyrównać „stanów magazynowych” po skończonej kuracji. Dietetycy zalecają stopniowe zwiększanie kaloryczności posiłków o 50 dziennie. W przypadku diety kopenhaskiej, której zasadą jest bardzo niska kaloryczność, jest to zadanie niemal niewykonalne.

Główne zasady:

  • Wolno stosować raz na 2 lata,
  • Czas trwania to 13 dni (ani dłużej, ani krócej),
  • Nie wolno zmieniać kolejności dni,
  • Ścisłe przestrzeganie podanego jadłospisu,
  • Wypijamy minimum 2 litry wody na dzień,
  • Można przyjmować suplementy z witaminami,
  • Po zakończeniu diety powoli zwiększamy ilość kalorii.