Dieta-Kopenhaska.net

O stosowaniu diety kopenhaskiej

Na racjonalne odżywianie składają się zarówno same posiłki, jak i ich ilość częstotliwość jedzenia oraz jakość tego co spożywamy. Bardzo ważne jest zarówno to co jemy, jak i kiedy i ile jemy. Aby racjonalnie się odżywiać należy zmienić złe nawyki żywieniowe i przyjąć nowe zasady. Jeśli nie jesteśmy akurat na diecie odchudzającej, możemy jeść praktycznie wszystko, ale w małych ilościach, należy nakładać sobie małe porcje, a każdy posiłek dodatkowo popijać wodą.

Jak jeść

Należy jeść zawsze wolno i bez pośpiechu nasz mózg bowiem dopiero po ok. 15 minutach odczuwa, że jesteśmy najedzeni. Nie warto więc śpieszyć się podczas jedzenia. Specjaliści uważają, że powinno się zjadać 5 posiłków dziennie w tym, że przekąska w postaci owocu również stanowi posiłek. Ostatni posiłek powinien zostać zjedzony nie później niż o godzinie 18 - 19 tak by organizm zdążył jeszcze przed snem go strawić. Nocne trawienie nie służy ani zdrowiu, ani szczupłej sylwetce.

Niezwykle ważna jest również sama treść naszych posiłków, czyli to co się na nie składa też powinno być odpowiednio skomponowane. Posiłki powinny być różnorodne i zawierać wszelkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały. Odpowiedni dobór spożywanych posiłków może usprawnić działanie całego organizmu i ustrzec nas przed groźnymi chorobami.

Co jeść

W naszym menu najwięcej miejsca powinny zajmować produkty zbożowe, oraz nienasycone tłuszcze roślinne, które pomagają w walce z cholesterolem. Każdego dnia w naszych posiłkach nie powinno też zabraknąć warzyw, które to można jeść nawet przy każdym posiłku. Dwa trzy razy dziennie powinno się jeść owoce, które są źródłem cennych witamin, oraz fruktozy.

W naszej diecie nie powinno też zabraknąć drobiu, jaj i ryb. Na te produkty możemy sobie pozwolić kilka razy w tygodniu. Przy komponowaniu posiłków należy też uwzględnić produkty mleczne, które stanowią cenne źródło wapnia. Natomiast najmniej i możliwie najrzadziej powinniśmy sięgać po czerwone mięso, słodycze i produkty z białej mąki. Na tego rodzaju produkty najlepiej pozwolić sobie tylko kilka razy w miesiącu, ponieważ mają one znikomą wartość odżywczą a dużo dużą ilość kalorii.

Sposób żywienia wpływa zarówno na nasz wygląd, samopoczucie jak i zdrowie. Nieprawidłowa dieta powodują otyłość i jest przyczyną wielu groźnych chorób. Dlatego należy tak komponować nasze menu aby zawarte w nim były wszelkie potrzebne produkty. Konieczne zatem jest codzienne dostarczanie białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, witamin i wody.