Dieta-Kopenhaska.net

O stosowaniu diety kopenhaskiej

O tym, że sport to zdrowie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Od dziecka wpaja się nam, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” i jest w tym z pewnością bardzo dużo prawdy. Niewystarczająca ilość ruchu i brak aktywności fizycznej sprzyja powstawaniu najróżniejszych schorzeń, z otyłością na czele. Niestety coraz częściej przedkłada się nad aktywny wypoczynek leżenie przed telewizorem na kanapie, najlepiej z jakąś kaloryczna przekąską pod ręką. Rośnie nam pokolenie, które nie zna innych rozrywek, niż granie w gry komputerowe czy oglądanie filmów na dvd czy w tv. To z kolei powoduje coraz większe problemy ze zdrowiem najmłodszych dzieci.

Aktywność fizyczna powinna być przede wszystkim przyjemnością. Z pewnością każdy człowiek znajdzie dla siebie dyscyplinę, której uprawianie będzie sprawiało mu radość i frajdę. Obecnie nie ma problemu z dostępem do najróżniejszych form aktywnego spędzania czasu. W dużych miastach niemal na każdej ulicy znajduje się siłownia lub centrum fitness. Sport można uprawiać w każdym wieku. Trzeba rzecz jasna dobrać odpowiednią dyscyplinę, jednak nie należy rezygnować z ruchu, jeśli osiągnie się już dojrzały wiek.

Zalety ćwiczeń fizycznych

Regularne ćwiczenia nie tylko pomagają w utrzymaniu dobrej sylwetki, lecz również powodują wzrost odporności, regulują ciśnienie tętnicze, doskonale wpływają na pracę serca i wzmacniają naczynia krwionośne. Aktywność fizyczna dobrze wpływa również na pracę mięśni - dzięki ćwiczeniom zyskują one sprężystość.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, jaki wpływ na zdrowie psychiczne ma czynny wypoczynek i uprawianie sportu. Osoby, którym nieobcy jest wysiłek fizyczny rzadziej popadają w melancholię i depresję. Wysiłek fizyczny fantastycznie rozładowuje napięcia i niweluje stres. Pozwala na nabranie dystansu wobec codziennych problemów a także, co ma niebagatelne znaczenie, poprawia jakość naszego snu.

Ludzie uprawiający jakikolwiek sport mają więcej energii i wigoru. Nie trzeba poświęcać na ćwiczenia bardzo wiele czasu. Na dobry początek wystarczy po przebudzeniu wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. Świetna jest też zyskująca coraz większą popularność w Polsce joga. Nie trzeba mieć niebywałej kondycji, by uprawiać tę dyscyplinę a korzyści z niej płynące są nieocenione.

Joga pomaga w osiągnięciu harmonii i spokoju ducha, co w dzisiejszych czasach, które znamionuje pośpiech, jest niezwykle ważne. Sport w jakiejkolwiek postaci bardzo dobrze przysłuży się naszemu zdrowiu. O każdej porze roku można uprawiać inne dyscypliny, dzięki czemu nie znudzi nam się określony typ aktywności. W zimie świetny będzie basen (oczywiście kryty), w lecie znakomitym rozwiązaniem są przejażdżki na rowerze lub po prostu długie spacery.